Rozpočet podle možností klienta, svépomoc vítána

Většina klientů má svou představu o ceně – hranici, kterou je schopen a ochoten za svůj dům zaplatit. Je to jeden ze základních parametrů domu, se kterým je nutno od začátku pracovat. Díky našim dlouholetým zkušenostem jsme schopni klientovi navrhnout optimální scénář, jak se k danému cíli při zachování kvality dostat. V zásadě přicházejí v úvahu tři varianty:

  1.  Varianta „na klíč“ – kdy klient zadá cenu, určí standard a zadá obecné parametry domu, jak je tvar, velikost, m2, počet místností apod. My posoudíme reálnou proveditelnost, a pokud je to jenom trochu možné, navrhneme a vyprojektujeme takový dům, aby požadavky klienta splnil. Tato varianta je pro klienta nejpohodlnější a nejbezpečnější z hlediska kvality a záruk.
     
  2. Varianta se „zapojením klienta“ – vhodná pro nižší rozpočet. Není nutné využít našich služeb na 100%. Jsou určité činnosti, které si klient může zajistit sám a tím ušetřit. Může využít svých známých, své kontakty a pořídit tak některé věci či řemesla levněji. My se postaráme o to hlavní – zejména hrubou stavbu, a aby dům splňoval parametry pasivního domu. Některé činnosti (např. vymalování, položení plovoucí podlahy aj.) si klient může zajistit i svépomocí. Míra úspor je závislá na aktivitě klienta může dosahovat desítky až stovky tisíc korun oproti stavbě na klíč.
      
  3. Varianta stavby „svépomocí“ – nejnáročnější, ale také nejlevnější způsob, jak postavit pasivní dům. Klientovi připravíme projekt a přenecháme mu svoje know-how včetně zaučení. Zároveň mu poskytneme zázemí po technické stránce a po stránce dodávky materiálů a technologií. Stavbu mu budeme průběžně kontrolovat a poskytovat poradenství tak, aby nemusel „objevovat Ameriku“ a dosáhl stejného výsledku, jako kdyby stavěl „na klíč“.
 

Napište nám

Využijte bezplatné konzultace či porhlídky stavby s naším doprovodem.

* povinná pole